Świat saun

Strefa Saun w Hotelu*** Tanzanit oferuje swoim Gościom relaks na najwyższym poziomie. Profesjonalnie zaprojektowana strefa wypoczynku, a w niej między innymi sauna sucha, sauna parowa oraz bio-sauna pozwalają zregenerować siły i czyścić organizm z toksyn. Po sesji w saunie koniecznie trzeba odwiedzić strefę relaksu i poczuć jej zmysłową atmosferę.

SAUNA SUCHA

Inaczej zwana sauną fińską. Jest to sauna drewniana nagrzewana piecem kamiennym, w której temperatura powietrza waha się między 90-120oC. Kąpiel w saunie suchej pobudza przemianę materii, skutecznie pomaga w procesie odchudzania, poprawia jakość snu oraz niweluje działanie stresu. Pobyt w tym miejscu gwarantuje szybszą regenerację mięśni, a skutki przetrenowania są mniej bolesne.

ŁAŹNIA PAROWA

Łaźnia parowa – ceramiczna. Temperatura powietrza waha się między 45-65oC e stuprocentową wilgotnością powietrza. Nagrzewana poprzez gorącą parę, która doskonale rozluźnia naczynia krwionośne, rozszerza drogi oddechowe oraz oczyszcza ciało z substancji szkodliwych dla organizmu.

BIO-SAUNA

Bio-sauna charakteryzuje się umiarkowaną wysokością temperatury – nagrzewa się do około 55oC. Panująca w niej podwyższona wilgotność oraz umiarkowana temperatura, to idealne warunki dla osób, które nie tolerują wysokiej temperatury sauny fińskiej. Bio-sauna idealnie nadaje się dla osób starszych, z problemami z nadciśnieniem lub problemami z krążeniem. Bio-sauna działa rozluźniająco, usuwa toksyny z organizmu, wzmacnia odporność oraz działa odprężająco i relaksująco.

Basen zewnętrzny

Basen zewnętrzy dostępny jest dla Gości Hotelowych w sezonie letnim. Sam basen, jaki i przygotowany wokół niego teren rekreacyjny umożliwia naszym Gościom odpoczynek oraz znalezienie dla siebie kilku chwil wytchnienia. Basen zapewnia możliwość spędzenia przyjemnego czasu w gronie najbliższych. To nie tylko miejsce rekreacji, ale także rozwijania swoich sportowych umiejętności. Pływanie zapewnia doskonałe samopoczucie, zwiększa poczucie komfortu, a także wysmukla sylwetkę. Jednak najważniejszy na basenie jest relaks – woda doskonale uspokaja, łagodzi bóle stawów i mięśni, a także pozwala nabrać energii do działania.
Zachęcamy do wypoczynku oraz aktywności w naszym hotelowym basenie.